Meeldiv Tutvuda!

Ma armastan toitu ajast, mil köögis vanaema kitli küljes rippusin.

Kokandus on elustiil ja osake minu eneseväljendusviisist, mis väljendub taldrikul. Ma olen vaimustuses juba toorainest endast ja mida kõike sellega teha saab. Sellepärast meeldib mulle väiksel põllulapil kasvatada erinevaid kirjusid aedvilju ja maitsetaimi ning uurida, mida meie metsad ja põllud toidulauale pakuvad. Mulle meeldib katsetada toorainega ja valmistada erinevaid toite ning jooke.

Mitte miski ei paku mulle suuremat rõõmu, kui serveerida toitu, mis pole pelgalt kõhutäide vaid ka elamus, mida jagada oma lähedastega. Minu jaoks on oluline kohaliku elu edendamine ja väike ökoloogiline jalajälg. Pööran tähelepanu nii kodumaisele kui ka kodukandis pakutavale toorainele.

Olen olnud köögis juba 20 aastat. Selle aja jooksul olen pidanud pea kõiki  ametikohti, alustades nõudepesijast ja lõpetades peakokana. Olen töötanud nii Tallinna restoranides kui ka praktiseerinud Prantsusmaal. Nüüd täitsin oma unistuse ja avasin pisikese kodurestorani.

Jätku leiba,

Monika Peebo

Külasta Kodurestot

Viljandimaa metsade ja põldude vahel, Pahuvere külas asub meie talu häärber, kus toimetab pisike, hubane ja õdus Viru Talu Koduresto. Oled väga oodatud!